Az alapítvány története
Gégény Község Képviselőtestülete 1992-ben elhatározta, hogy alapítványt hoz létre a település fejlesztése és felemelkedése érdekében, így 1993-ban az önkormányzat és 18 magánember anyagi hozzájárulásával megalakult a Gégény Község Fejlesztéséért és felemelkedéséért Alapítvány, melynek induló vagyona 255.000,-Ft volt.
Az alapítvány céljai között szerepel:
- nevelés , oktatás, képességfejlesztés, ismeretterjesztés,
- kulturális tevékenység,
- sport, a munkaviszonyban és polgári jogi jogviszony keretében megbízás alapján folytatott sporttevékenység kivételével,
- olyan felsőoktatási intézményben tanulók anyagi támogatása, akik a jövőben Gégény község fejlesztéséért, felemelkedéséért tenni tudnak és tenni kívánnak,
- a község fejlődésében és szépítésében tevékeny résztvevő személyek anyagi elismerése,
- a község számára szükséges közhasznú épületek felújításához támogatás biztosítása,
- a település területén működő egyházi szervezetek támogatása,
- a falusi turizmus kialakításának elősegítése,
- a polgárőrség támogatása,
- a szabadidő hasznos eltöltéséhez, a helyi sportélet fejlesztéséhez támogatás nyújtása,
- a község kulturális fejlesztéséért és rendezvényeinek szervezésében tevékenykedő csoportok és magánszemélyek jutalmazása, támogatása,
- munkahelyteremtő beruházások támogatása,
- gyógyszertár létesítésének támogatása.
Az alapítvány legfőbb döntést hozó szerve a kuratórium, melynek tagságában 3 alkalommal történt változás. A megalakulástól Kovács Lajosné, 2004-től Ignécziné Fodor Mónika látta el a kuratórium elnöki tisztséget, akik elfoglaltságukra hivatkozva nem tudták tovább vállalni e feladatot. Ezúton is szeretnénk megköszönni az eddig végzett munkájukat.
2009. szeptemberében a kuratórium átalakult, jelenleg az elnöki tisztséget Krisztián Zoltánné látja el. A kuratórium tagjai: Balláné Balogh Aranka, Kőrösi Zoltánné, ifj. Soltész Béláné, Técsi Gyuláné, Zakor Tiborné.
2007. évben a pályázati lehetőségek jobb, kedvezőbb kihasználása érdekében az alapítvány közhasznú szervezetté alakult, így az elnevezése Közalapítvány lett.
Az alapítvány 20 éves fennállása óta elsősorban a személyi jövedelemadók 1 %-ának felajánlásából és a vállalkozók kisebb összegű támogatásaiból tudott működni.
Az elmúlt évek során segítséget nyújtottunk a hátrányos helyzetű tanulók továbbtanulásához, intézményeink az óvoda és iskola részére eszközbeszerzésre pénzbeli támogatást biztosítottunk (videó, projektor, udvari játékok, ping-pong asztal, egyéb játékok).
A már hagyományként évről-évre megrendezett augusztus 20-i falunapi ünnepségen tombolasorsoláson a vállalkozók adományaiból ajándéktárgyakat ajándékoztunk, pénzbeli támogatást nyújtunk az idősek estjének megrendezéséhez, a helyi futballcsapat, valamint a gyermeknapi rendezvényekhez.
Jótékonysági bevételéből a tornaterem védőhálóját, illetve kézilabdakaput hálóval vásároltuk meg.
Ezúton szeretnénk kifejezni köszönetünket a Közalapítványunknak nyújtott eddigi támogatásokért, és kérjük, hogy a személyi jövedelemadójuk 1 %-ának felajánlásával, illetve egyéni támogatásaikkal, továbbra is segítsék céljaink elérését.
Krisztián Zoltánné
Kuratórium elnöke